Logo Windows 10
Windows 10 logo

[us_single_image image=”6853″]

Dlaczego powinieneś zaktualizować swój komputer do Windows 10?

Jest już lipiec, a to oznacza, że to ostatnio dzwonek dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8.1 by za darmo przenieść się na Windows 10. Tylko dlaczego mielibyście to robić? Jest ku temu kilka powodów.
Mimo swoich wad Windows 10 jest uważany za najlepszy produkt ze strony Microsoftu w historii. Co więcej niektórzy uważają go nawet za najlepszy system na rynku. Ale w czym tak na prawdę może być on lepszy od swoich poprzedników?

[us_image_slider ids=”6857,6858,6859,6853″ autoplay=”1″ autoplay_period=”2″]

1.) Wygoda Pracy

Windows 10 ma coś do zaoferowanie dla użytkowników Windows 7 jak i dla użytkowników Windows 8. Menu startu łączy w sobie cechy tych obydwu systemów. Klasyczne menu wersji 7 i „kafelkowość” z 8.
Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość pracy na wielu pulpitach, czego nie oferowały poprzednie systemu. Ponadto udoskonalono funkcje przypinania okien do krawędzi ekranu, która teraz pozwala na równomierne rozłożeniu aż czterech aplikacji.

2.) Bezpieczeństwo

Wieki zajęłoby opisanie wszystkich usprawnień Windows 10 w stosunku do swoich poprzedników. Zmian jest mnóstwo, są takie, które zwiększają bezpieczeństwo, a i takie, które usprawniają korzystanie z komputera. System ten będzie cały czas aktualizowany w taki sposób, by spełniał oczekiwania klientów. Już teraz jest on stabilniejszy, bardziej wydajny i lepiej zabezpieczony od swoich poprzedników, a ta różnica powinna się z czasem powiększać.

3.) Microsoft Edge

Jest to nowa przeglądarka, która ma zastąpić starego, wszystkim dobrze znanego Internet Explorer-a. Jest ona o wiele szybsza od swojej poprzedniczki, a przede wszystkim łatwiejsza w obsłudze. To obecnie jedyna przeglądarka pozwalając na tworzenie notatek, pisanie, wyróżnianie tekstu bezpośrednio na stronach internetowych. Kolejną przydatną opcją jest możliwość zapisywania artykułów, bądź innej zawartości, która będzie możliwa do przejrzenia w dowolnym czasie. Do tego możemy użyć nowego trybu, czyli czytania bez rozpraszania uwagi. Na pasku adresu wybieramy pozycję „Widok do czytania”, a później możemy się już cieszyć przyjemną lekturą. Microsoft Edge pozwala nam na modyfikowanie stylu widoku a nawet rozmiaru czcionki.

[us_single_image image=”6893″]

4.) Continuum

W skrócie jest to możliwość adaptacji do otoczenia. Ta funkcja pozwala systemowi operacyjnemu i aplikacjom uruchomionym na nim, do swobodnego przełączania się do trybu, który jest adekwatny dla urządzenia. Brzmi zagmatwanie? Już wyjaśniam.

Niektóre rzeczy inaczej będą wyglądać na 5-calowym ekranie telefonu, a inaczej na 20-calowym monitorze. W zależności od tego, na jakim ekranie pracujemy, system automatycznie w przeciągu kilku sekund dostosuje się do jego rozmiaru.

[us_single_image image=”6895″]
[us_single_image image=”6958″]

Darmowa aktualizacja już niedługo nie będzie dostępna, ponadto do miesiąca będzie możiwość przywrócenia poprzedniej wersji systemu. Nie musisz się obawiać, że nowy system nie będzie Ci odpowiadał i bez stresu możesz go darmowo zaktualizować, póki jest to możliwe za darmo, a w razie ewentualnego niezadowolenia powrócić do swojej wcześniejszej wersji.

5.) DirectX 12

Windows 10 to nie tylko system do pracy, teraz to również fenomenalne rozwiązanie dla graczy. Wzrost jakości ma zapewnić nam właśnie DirectX 12.

DirectX 12 to szersza gama możliwości dla twórców gier komputerowych. Otymalne wykorzystanie mocy obliczeniowej komputera w połączeniu z lepszą wydajnością karty graficznej, która nie musi już czekać na kolejny takt zegara procesora. Ale nie samymi grami człowiek żyje, DircetX 12 usprawni nasze korzystanie z przeglądarek internetowych, które wykorzystują karty graficzne, do wyświetlania interfejsu czy samych witryn internetowych.